Ekonomi

Tat Gıda’dan borçlanma kararı

Tat Besin Sanayi’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin ülkede borçlanma aracı ihracına izin verilmesi konusunda Yönetim Kurulu kararı aldığı açıklandı.

Açıklamada şirketin yönetim kurulu, Borsa İstanbul A.Ş.’ye yatırım yapma kararı aldı. 6 Kasım 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Borçlanma Araçları Tebliği kararları uyarınca yurt içinde halka arz edilmeden, tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılarak ve bir şekilde bu halka arza yol açmayacak. Ş.’nin olduğu belirtildi. ilgili pazarında işlem görmesine karar verdi.

Alınan karara göre, piyasa koşullarına göre belirlenecek esaslar çerçevesinde, toplam 3 Milyar Türk Lirası’na kadar, bir veya birden fazla defa olmak üzere Türk Lirası cinsinden borçlanma işlemleri gerçekleştirilecek. bir yıllık süre içerisinde çeşitli düzenlemeler ve vadeler uygulanabilmektedir.

Açıklamada ayrıca ihraç belgesinin onaylanması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu’na ayrı bir başvuruda bulunulacağı da belirtildi.

habercaycuma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu